PL | EN

Camille Herron (36 l.) zajęła pierwsze miejsce w 24-godzinnym wyścigu The Desert Solstice Invitational

Camille Herron (36 l.) zajęła pierwsze miejsce w 24-godzinnym wyścigu The Desert Solstice Invitational w stanie Arizona. Herron przebiegła łącznie 262 km, wykonując prawie 655,5 okrążenia wokół szkoły Central High School w Phoenix, wyprzedzając najbliższego rywala o 8 km. Po drodze pobiła dwa rekordy: w biegu 24-godzinnym oraz na najlepszy czas na 100 mil (160,9 km) w kategorii kobiet (jej czas na jedną milę wynosił średnio 8:03 min.). W wyścigu wzięło udział 33 biegaczy (13 kobiet i 20 mężczyzn).

Profesjonalni zawodnicy często biegają dwa razy dziennie, również w nocy, i przebiegają ponad 200 km tygodniowo. W czasie ultramaratonów biegacze doświadczają braku snu, hipotermii, głodu i skurczów mięśni.

Ultramaraton, w którym zwyciężyła Herron, jest jednym z wielu, które odbywają się na całym świecie. W ciągu ostatnich lat kobiety zaczęły osiągać podobne wyniki jak mężczyźni, zwłaszcza w biegach długodystansowych.

Więcej informacji: USAAmeryka Północna
Hej! Zainteresował Cię nasz Magazyn? Możesz otrzymywać go regularnie. Podaj swój adres e-mail, a co piątek trafi do Ciebie nasz przegląd istotnych i sprawdzonych informacji ze świata. Miłego czytania!
Naciskając „Zapisz się”, wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera przez Outriders Sp. not-for-profit Sp. z o.o. i akceptuję regulamin.